Referenser (5.)

< Finland >
Orkester:
Imatran Seurakunta Puhallinorkesteri
Imatran Puhalliorkesteri
Porin Työväen Soittokunta Ry
Lapin VPK:n soittokunta Ry
Naantalin Aino-tytöt ry
Kör:
Kamarikuoro Vox Humana
Naiskuoro Pytinki ry
OULUN NMKY:n Mieslaulajat
Kotkan Laulumiehet ry.
Kirkkonummen Kamarikuoro r.y.
Tampereen Naislaulajat
Tervakosken Mieskuoro ry
Rauman Mieslaulujat r.y.
Insinöörilaulajat ry
Kiuruveden Naislaulajat ry
Kaukaan Laulumiehet – Lappeenranta
Aleksis Kuoro Nurmijärvi
Kastanjakuoro-Mikkeli
Mieskuoro Lohjan Miehet
Oulun Laulu
Porvoon Mieslaulajat
LAULAVAISET Kuoro Parainen
Mikkelin Viihdelaulajat
Karjalan Laulu-Veikot /Lappeenranta
Naiskuoro Viihdepiikkarit-Haukipudas
Discantus Kuoro-Helsinki
Kaaderilaulajat Kouro
< Italien >
Orkester:
Corpo Musicale San Giorgio Casorezzo
Filarmonica Colloredo di Prato
Ass.Banda Musicale San Gregorio di Sassola
Banda Musicale di Roccamalatina (MO)
Società Filarmonica Novese (MO)
Filarmonica Gioberto Pozzi di Santa Fiora
Corpo Bandistico G.R.Montelabbate (PU)
Corpo Musicale Santa Cecilia Passirana (MI)
Corpo Bandistico ”Giovanni Santi” Colbordolo
Filarmonica ”Luigi Mattiussi” d’Artegna (UD)
Associazione Musicale Cittá di Melilli-Sicilia
Associazione Bandistica ” A.De Bartolo”Citta di Corigliano Calabro /Cosenza/
Kör:
Coro Europae Cantores
Coro A.N.A. Latina
Coro Giovani Fabrianesi
Coro Polif. Femminile Tonara
Coral di Lucinis
Coro Voci del Frignano
Coro La Sisilla
Coro Alpino 7 Larici Coredo/Trento
Coro Livenza-Sacile
Coro Polifonico S.Maria Immacolata Pegli, Genova
Corale Jacob Arcadelt Chiusi Siena
Coro Cittá di Trieste
Coro Amici del Malignani-Udine
Corale Altavalborbera
Coro Misto Lipa Basovizza (TS)
Ass.M.Coro R.Goitre Follonica (GR)
Coro Ciclamino Marano Vicentino
Associazione Culturale Clemente Rebora-Omegna (VB)
Associazione Gruppo Corale S.Cecilia-Fossato di Vico (PG)
Coro Gianni De Luca Faedis
”Salerno Classica” Ensemble Vocale Amatoriale-Salerno
Corale Polifonica Angelicus-Mercato S.Severino
< Syd Tyrol / Italien >
Orkester:
Jugend-Auswahlorchester Bezirk Bozen/St.
Bürgerkapelle Schlanders -Südtirol
Bürgerkapelle Tramin / Südtirol
Bürgerkapelle St.Michael Eppan – Südtirol
Musikkapelle Andrian/Südtirol
Musikkapelle Karneid/Südtirol
Musikkapelle Seis am Schlern / Südtirol
Musikkapelle Gummer / Südtirol
Musikkapelle Kurtinig /Südtirol
Musikkapelle Zwölfmalgreien
Kör:
Kirchenchor Welschellen
Männerchor Raetia/St.Ulrich
Kirchenchor Untermais
Frauenchor Exultate
Kirchenchor Ridnaun
Folkdansgrupp:
Volkstanzgruppe Wolkenstein und St.Christina /Südtirol